Newsroom

18. ročník středoškolské soutěže Xella zná své vítěze

Dne 13. června 2024 se uskutečnilo již tradičně v písecké Sladovně celostátní kolo 18. ročníku středoškolské soutěže společnosti Xella. Studenti 3. ročníků středních průmyslových škol zpracovávali stavební projekt rodinného domu, studenti čtvrtého ročníku pak projekt bytového domu nebo občanské výstavby. Do finále soutěže postoupilo z regionálních kol celkem 18 prací, porota pak vybírala z obou kategorií tři nejlepší projekty.

Petra.Cleary •

V porotě pracovali zástupci společnosti Xella Radek Sazama, Jakub Hergezel, Pavel Červík, Kamil Horyna a Zuzana Menšíková, z místních odborníků se do práce poroty zapojili zdejší architekti Vratislav Vokurka a Josef Zábranský. Porota posuzovala především technickou správnost projektu, míru využití stavebního systému Ytong, dodržení soutěžních podmínek a také dispoziční a architektonické řešení objektů.

 

První cenu a odměnu 10 000 Kč získal student Tomáš Kocman ze Střední průmyslové školy stavební Brno, Kudelova, stejnou částku vybojoval i pro svou školu. Na druhém místě, spojeném s odměnou 7 000 Kč, skončila Petra Kropáčová z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy stavební Praha, Dušní. A také ona získala finance pro svoji školu. Třetí příčku obsadila Anna Lešková ze Střední průmyslové školy stavební Ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Anna Letková získala pro sebe i pro školu částku 4 000 Kč.
Vítězkou kategorie Bytové domy a občanská výstavba se stala Štěpánka Láníková, ze Střední průmyslové školy stavební Liberec, na druhém místě skončil Filip Nentvich ze Střední průmyslové školy stavební Hradec Králové. A pomyslný bronz si z Písku odváží Ondřej Krátký ze Střední průmyslové školy stavební Ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě.
Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnila ředitelka SOŠ a SOU Písek paní Zuzana Sýbková společně se zástupci SOŠ a SOU Písek a společnosti Xella. Ta je podporovatelem této soutěže od jejího počátku.
Spolupráce společnosti Xella s místní SOŠ a SOU Písek trvá již skoro dvě desítky let a také letošní finále se díky podpoře ze strany vedení školy povedlo. Poděkování proto patří paní ředitelce Zuzaně Sýbkové a panu Petru Lasovskému, kteří mají velký podíl na úspěšném zajištění a organizaci letošního píseckého finále.


Sdílejte tento článek

.