Newsroom

75 projektů potvrdilo velký zájem o XXIX. ročník mezinárodní studentské soutěže

Soutěže, která vytváří platformu pro tvůrčí konfrontaci architektonických a designérských nápadů a myšlenek, se letos zúčastnilo unikátních 75 projektů. Studenti, ať už jednotlivě, nebo v pracovních týmech, mají možnost představit své vize a nápady a přispět tak k zamyšlení nad možným rozvojem jedinečné lokality v Tatranském národním parku, v centru nejstarší tatranské osady.

Petra.Cleary •

Zadání řeší areál legendárního amfiteátru, postaveného v 50. letech 20. století účelově pro vystoupení souboru Alexandrovci s kapacitou 5 000 míst.Areál se nachází v turisticky atraktivní lokalitě Starý Smokovec. Uvažuje se o jeho využití a hledají se možnosti, které toto atraktivní území nabízí.

Výběr vítězů bude pro porotu, která se sejde 16. a 17. dubna 2024 ve Starém Smokovci, nesmírně obtížným a zodpovědným úkolem. Vysoký počet přihlášených prací svědčí o živém zájmu studentské obce o zapojení do tvorby veřejného prostoru.

Těšíme se na další inovativní řešení a nápady mladých tvůrců a jejich odvahu prezentovat své myšlenky a vize. Tak velký počet přihlášených prací nás naplňuje radostí a nadějí pro budoucnost dalších architektonických soutěží Xella.


Sdílejte tento článek

.