Newsroom

Nízkoenergetické rodinné domy v zóně Ostrava – Třebovice

Společnost DK1 v roce 2014 zahájila výstavbu šesti nízkoenergetických rodinných domů, které byly za 7 měsíců kompletně hotové. Pozornost si tento projekt získal rekordní rychlostí zhotovení hrubé stavby domů, které vyrostly za 25 dnů.

®

Dominik Rašek •

Výstavba v rekordním čase a Čestné uznání soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2015

Společnost DK1 v roce 2014 zahájila výstavbu šesti nízkoenergetických rodinných domů, které byly za 7 měsíců kompletně hotové. Pozornost si tento projekt získal rekordní rychlostí zhotovení hrubé stavby domů, které vyrostly za 25 dnů. V roce 2016 byl tento projekt nominován v kategorii rodinných domů v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2015.

„Nešlo jen o to postavit „šest bytů na zahradě,“, ale revitalizovat území uprostřed Třebovic, zdemolovat původní zástavbu, přivést inženýrské sítě ze vzdálenosti až 2 km, vybudovat komunikaci a dořešit majetkové vztahy se sousedy, státem i městem a zlikvidovat černou skládku,“ říká ke vzniku projektu Ing. Daniel Kozel, jednatel projekční a developerské společnosti.

Domy byly projektovány jako nízkoenergetické s náklady kolem 600 Kč na vytápění měsíčně. Požadavky investora na stavební materiál tedy zahrnovaly kromě rychlé výstavby také vynikající tepelněizolační vlastnosti a oba tyto předpoklady splnil systém Ytong. Rozhodnutí bylo podepřeno i dlouhodobými dobrými zkušenostmi společnosti DK1 s tímto materiálem. Pozornost oborových médií si získala už například jejich rekordní výstavba hrubé stavby z Ytongu v Bolaticích, kterou zvládli za 24 hodin.

Ze systému Ytong zde bylo použito obvodové zdivo, překlady, U profily a stropní systém Ekonom. Použití systému se ukázalo být praktické nejen po stránce jednoduché a rychlé výstavby, ale také pro výsledného uživatele. „Potěšilo nás, že většina nových vlastníků má blízko ke stavařině. Tudíž dokáží ocenit, co jsme vytvořili. Na minimálním prostoru uprostřed města vzniklo téměř vesnické bydlení se zahradou a vším, co je potřeba k pohodlnému žití bez zbytečných nákladů,“ uvádí k výsledku Ing. Daniel Kozel.

Potvrzením kvality tohoto projektu je kromě spokojených uživatelů nemovitosti i to, že stavba získala čestné uznání Stavba Moravskoslezského kraje 2015.

Zhotovitel: Ing. Daniel Kozel – DK1
Projektant: Ing. Daniel Kozel, Ing. David Švacha, Mirek Břemek
Investor: Ing. Daniel Kozel

Časosběrné video ze stavby
Rozhovor s majitelem firmy DK1, panem Kozlem

Sdílejte tento článek

.

Články

Mohlo by vás zajímat