Newsroom

Ve Starém Městě se bude stavět budoucnost

Dokážete si představit, jak by mohla vypadat města budoucnosti? Města, ve kterých chtějí žít naše děti? Přijďte se podívat 17.9. do areálu Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě, Velehradská ulice 1527.

Ondřej Zlatníček •

Na festivalu stavebních řemesel, techniky a technologií si vyzkoušíte, jak se dnes řemeslníkům pracuje, podíváte se na výstavu měst budoucnosti, která postavilo od ledna 2022 přes 1000 žáků 66 tříd z 23 základních škol a 4 krajů.

O výrobu ptačích krmítek se postarají učni a mistři SOŠG, pod jejichž odborným vedením si děti sami jedno vyrobí a zajistí tak ptáčkům na zimu dostatek míst, kde se budou moci nakrmit.
Po absolvování speciálně připravených stanovišť těmi nejznámějšími odborníky v oboru stavebnictví, děti získají „Mistrovskou zkoušku“ a odnesou si nejen vysvědčení, ale také medaili stavebního mistra. Nebude chybět ani občerstvení, tombola a pro ty nejmenší skákací hrad.

Společnost Xella je již podruhé partnerem této akce „Stavíme budoucnost“. Jako výrobce stavebního sytému Ytong připraví pro účastníky, kterými jsou malé děti, studenti, rodiče i senioři, discipliny, při kterých si budou moci vyzkoušet stavění domečku z pórobetonu v měřítku, které jim bude vyhovovat. Stánek Xelly bude jedním z několika stanovišť, jejichž absolvováním může účastník získat medaili stavebního místa a absolvovat „mistrovskou zkoušku“. Na stanovišti označeném YTONG bude jak stavění domku z pórobetonu s podstavou velikosti palety a krovem, tak menší skládačka z pórobetonových dílů. Bude možné si vyzkoušet řezání pórobetonu ruční pilkou. Cílem akce je hravou formou přiblížit stavební řemeslo jak mladé generaci, tak všem, kteří se ještě mohou rozhodnout uskutečnit svůj vysněný stavební záměr. Na všechny účastníky čekají kromě zmíněných medailí i drobné dárky.

Cílem II. ročníku stavebního festivalu „Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou“ je rozšířit mezi děti a mládež prostřednictvím kreativního vzdělávání, povědomí o technických oborech jako je stavebnictví. Propojení organizátorů Nadační fond Řemeslo pomáhá, Střední odborná škola a Gymnázium ve Starém Městě a Slovácké muzeum v Uherském Hradišti je zárukou edukace, zábavy a poznání pro všechny věkové skupiny. Každý ve věku od 4-99 let si zde najde to své. Staňte se součástí budoucnosti. Akce bude probíhat od 9 – 17 hodin.


Sdílejte tento článek

.