Newsroom

Xella CZ slaví 50 let výrobního závodu v Horních Počaplech s kompletní výměnou autoklávů

Horní Počaply, Česká republika – Xella CZ, výrobce stavebních materiálů Ytong, Silka a Multipor, s hrdostí oznamujeme úspěšné dokončení rozsáhlé rekonstrukce našeho výrobního závodu v Horních Počaplech. Tento projekt zahrnuje kompletní výměnu všech deseti autoklávů a souvisejícího zařízení, čímž připravuje společnost na budoucí výzvy a růst ve stavebnictví.

Petra.Cleary •

Strategická investice pro budoucnost
Tato investice podtrhuje závazek Xella CZ zvládat ekonomické výzvy a rozpoznávat příležitosti k růstu. Skupina Xella významně přispívá k místní ekonomice, vytváří pracovní příležitosti a podporuje udržitelný rozvoj. Pokračující investice skupiny posilují její pozici a zajišťují následný růst a stabilitu v České republice.

Klíčový projekt výměny autoklávů
Autoklávy jsou klíčovým zařízením při výrobě pórobetonu. Během autoklávování materiál dokonale vytvrdne, čímž získá své charakteristické vlastnosti jako pevnost a tepelnou izolaci. Instalované autoklávy od společnosti Scholz jsou dlouhé 26 metrů s průměrem 2,8 metru a každý pojme až 65 metrů krychlových materiálu.

„Vytvrzovací autoklávy instalované společností Scholz jsou navrženy a vyrobeny podle nejnovějších technologických poznatků a výrobních postupů, včetně patentovaných dvířek pro rychlé nakládání a vykládání materiálů,“ říká Stanislav Slánský, vedoucí závodu. „Jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli. Tento projekt byl technicky a časově náročný, ale díky nasazení a profesionalitě všech zúčastněných stran se nám podařilo rekonstrukci dokončit v termínu,“ dodává Slánský.

Bezpečnost jako priorita
Velký důraz byl kladen na bezpečnost pracovníků závodu. Součástí investice byla instalace celé řady bezpečnostních prvků a opatření. “Díky instalaci nových plošin a koridorů byla usnadněna práce údržby v závodě. Přístup ke kontrolním bodům, případná oprava nebo výměna části nebo celého zařízení jsou pohodlnější a hlavně bezpečnější,” vysvětluje Petr Novák, vedoucí údržby.

Slavnostní znovuotevření závodu
U příležitosti znovuotevření závodu bylo přítomno širší vedení společnosti v čele s generálním ředitelem skupiny Xella Christophem Clementem. Ve svém projevu zdůraznil tři důležité poznatky:

Bezpečnost – 287 dní trvání projektu bez jediné nehody. Instalace nejnovějších výrobních technologií a zařízení pro ochranu zaměstnanců.
Lidé – Úspěšné dokončení projektu díky vynikající kvalitě lokálního týmu a výborné spolupráci s inženýrským týmem v Německu a dalšími společnostmi z různých zemí, které se na rozsáhlé rekonstrukci podílely.
Strategie – Budování dlouhodobě udržitelného dodavatelského řetězce v České republice se třemi silnými závody, které svou výrobou budou zásobovat také slovenský a rakouský trh.
„Jsme připraveni pokračovat v našem úsilí a zavádět inovativní, vysoce kvalitní a udržitelné produkty, abychom naplnili očekávání našich zákazníků a investorů při stavbě nebo rekonstrukci jejich bydlení,“ uzavírá Igor Forberger, COO Xella CZ/SK.


Sdílejte tento článek

.