Newsroom

Xella představí na Stavebním veletrhu v Brně svá řešení pro novostavby i rekonstrukce

Stavební veletrh Brno se uskuteční ve dnech 2. – 4. března 2023 v areálu brněnského výstaviště a expozici společnosti Xella najdou návštěvníci v pavilonu P, stánek č. 076. Kromě prezentace svého sortimentu pórobetonu Ytong, vápenopískových tvárnic Silka a minerálních izolačních desek Multipor a řešení pro novostavby i rekonstrukce si tady Xella připomene i letošní „kulaté“ výročí 100 let pórobetonu.

®
®
XEL_POS_4C_R_300 ®

Ondřej Zlatníček •

Stavební veletrh Brno představí průřez celým odvětvím stavebnictví a jeho časný jarní termín umožňuje návštěvníkům získat potřebné informace, přehled o novinkách nebo najít realizátory a dodavatele staveb ještě před zahájením letošní stavební sezóny. Hlavním tématem veletrhu je: Jak stavět a bydlet Úsporně, Chytře, Bezpečně a Zdravě.

V tomto duchu se bude nést i expozice společnosti Xella. Zájemci o novostavby se budou moci seznámit s variantami obvodových stěn bez zateplení nebo se zateplením spolu s možnostmi řešení masivních stropů a střech z pórobetonu Ytong.

Současná situace na trhu přeje i rekonstrukcím, novým podnětem je i program Nová zelená úsporám Light, zaměřený na pomoc nízkopříjmovým domácnostem. Podpora je určena na menší rekonstrukce, financovat lze výměnu oken a dveří, zateplení fasády, střechy, stropu či podlahy. Xella má i v oblasti rekonstrukcí co nabídnout, minerální izolační desky Multipor například umožňují zateplit fasádu nejen z vnější strany, ale i zevnitř domu.

Součástí veletržního týmu Xella budou v Brně kromě obchodních a technických zástupců i pracovníci Kompetenčního centra, kteří budou připraveni reagovat na dotazy laiků i odborných návštěvníků (řešení konstrukčních detailů, databázi schodišť, digitalizaci projektů v BIM, …) Během veletrhu bude připravena i prodejní akce, kde budoucí stavebník rodinného domu může získat paletu příčkovek Ytong za 1 Kč nebo 4 pytle vnitřní tepelněizolační omítky za stejnou cenu.

Výstaviště je otevřeno od 9.00 hod., ve čtvrtek a v pátek se zavírá v 18.00 hodin, v sobotu, tj, poslední den veletrhu, o hodinu dříve, tj. v 17.00. Tým Xella se už dnes těší na vaši návštěvu!


Sdílejte tento článek