Newsroom

Ytong je počtvrté Nejdůvěryhodnější značkou zdícího materiálu

Osmý ročník marketingového ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2022 zná výsledky průzkumu, zaměřeného na důvěru ve značky prodávané na území České republiky. Dotázáno bylo čtyři tisíce respondentů, kteří hodnotili téměř devět set značek z devadesáti kategorií nejrůznějších oblastí.

®
XEL_POS_4C_R_300 ®

Ondřej Zlatníček •

Oproti předchozím ročníkům přibyly letos nové kategorie v oblasti rychloobrátkového zboží, organizátoři také reagovali na změny na trhu s energiemi a stavebninami. Nově tak byly například oceněny značky z kategorii betonové prvky, střešní krytiny, kotle a bojlery a další. Kategorie zdících materiálů patří naopak mezi ty tradiční a silnou pozici v ní potvrdila značka Ytong, která ji vyhrála již počtvrté!

Data z letošního ročníku ukazují, že zákazníci si své nákupy v této náročné době plánují a promýšlejí ještě výrazněji než v loňském roce. Letošní ročník soutěže také jednoznačně potvrdil tržní změny v rámci nákupního chování, reagující na dění ve společnosti.

Ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2022 v kategorii zdících materiálů pro značku Ytong přebíral Luděk Suchomel, marketingový ředitel společnosti Xella CZ: „Vlna změn zasáhla i oblast výstavby, investoři i výrobci stavebních materiálů museli a musí reagovat na rostoucí ceny vstupů včetně ceny energií, stejně tak i na navýšení úrokových sazeb. V době tak výrazných změn nás samozřejmě těší, že se nám podařilo obhájit loňské vítězství a počtvrté v řadě jsme obdrželi ocenění, postavené na důvěře zákazníků. Pórobeton Ytong byl, je a i nadále bude stavební materiál vhodný pro novostavby, rekonstrukce, stejně tak i pro výstavbu bytových domů či nebytových prostor, které odpovídají současným a budoucím požadavkům na nízkou energetickou náročnost, maximální komfort a zdraví jeho uživatelů.“

Vyhlášení Nejdůvěryhodnějších značek 2022 se uskutečnilo v rámci slavnostního galavečera ve čtvrtek 10. listopadu 2022 v Autoklubu České republiky v Praze. „Značky jsou nominovány automaticky na základě prodejů a v každé kategorii může být nejdůvěryhodnější pouze jedna značka. To zaručuje, že oceněné značky jsou skutečné silné a důvěryhodné. A protože může v každé kategorii zvítězit pouze jedna značka, redesignovali jsme logo soutěže. Nově je jeho součástí symbol medaile s jedničkou,“ říká Lukáš Matějka, manažer společnosti Atoz Marketing Services, která projekt ve spolupráci s výzkumnou agenturou NielsenIQ a řadou mediálních partnerů pořádá.


Sdílejte tento článek

.

Články

Mohlo by vás zajímat